زمان مطالعه این مطلب: 3 دقیقه

تفاوت کرم ضد آفتاب‌ با اسپری ضد آفتاب‌ : کرم‌های ضدآفتاب دردسترس‌تر و معمول ترین کالای محافظت از پوست در مقابل پرتو های مضر خورشید می باشند . این کرم‌ها اکثراً به شکل گسترده روی هر گونه پوست و بدن ، از نوجوان تا پیر بکارگیری می گردد . سفارش می گردد یک کرم ضد آفتاب‌ مناسب تعیین کرده و میزان بسیاری از آن را بر روی پوست‌ خود استفاده کنید با ما همراه باشید در هفت رژ

کرم ضد آفتاب

کرم‌های ضدآفتاب با ماده‌های شیمیایی و طبیعی فیلترکننده پرتوهای مضر فرابنفش مهیا می‌شوند و در شکل مصرف درست از پوست در مقابل نور کم تا نور زیاد و در مدت زمان زیاد نگهداری و محافظت می‌کند . کرم ضد آفتاب‌ مطلوب می‌تواند گزینشی خوب برای پوست‌های‌ خشک گردد ، زیرا استعمال از آنها موجب نمناک گشتن پوست‌ می گردد . در واقع خیلی از کرم‌های ضدآفتاب جدید دربردارنده مرطوب‌‌ کننده‌های موثر برای استفاده یومیه هم می باشند . اگرچه کرم ضدآفتاب مایع هم مرطوب‌‌ کننده بیشتری خواهد داشت که برای پوست‌‌های‌ بی‌نهایت خشک مطلوب تر می باشد .

به این دلیل که افراد هنگامی که از کرم ضد‌آفتاب بکارگیری می نمایند مشاهده می کنند روی کدامین قسمت از پوست‌ را کرم زدند و کدامین بخش ها را نزدند ، آن را افزون‌تر ترجیح می‌دهند . منتها برخی به سبب اینکه باید برای زمان زیادی روی پوستشان بستر ضخیمی از کرم بماند و پوستشان وزین و چرب می‌شود ، این گونه از تولیدات را دوست ندارند . یکی دیگر از مشکلات کرم‌های ضدآفتاب در این خواهد بود که اثرگذاری آنها با عرق‌ و آب از میان می‌رود .

تفاوت کرم ضد آفتاب‌ با اسپری

تفاوت کرم ضد آفتاب‌ با اسپری

 

اسپری ضدآفتاب

در امتداد به آنالیز فرق کرم ضد آفتاب‌ و اسپری ضدآفتاب می‌رسیم به دومین گونه از این دست تولیدات یعنی اسپری ضدآفتاب بکارگیری از اسپری ضدآفتاب خیلی فوری خواهد بود و به سادگی هر کسی می‌تواند همه بخش های پوستش را اسپری نماید. در فروشگاه ها اقسام بی‌نهایت زیادی با پایه های مقاومت متعدد از اسپری‌های ضدآفتاب وجود دارد . اسپری ضدآفتاب برای اشخاصی که پوستشان حساس‌تر می باشد و نمی‌تواند وزن کرم را تحمل‌ کنند مطلوب تر می باشد .

اما مهم ترین مساله اسپری ضد‌آفتاب این می باشد که اثرگذاری آن کمتر هست و دیگر اینکه در اکثر موارد به خوبی‌ از آنها بکارگیری نخواهد شد .

از این رو که با اسپری کردن لایه‌ اندکی روی پوست‌ ایجاد می گردد ، بایستی چندین‌ بار‌ یک‌ بخش را اسپری نمود تا از پوست مراقبت گردد .

مساله آتی در بکارگیری از اسپری ضدآفتاب این می باشد که به طور دقیق معلوم نخواهد شد چه میزان از آن را بکارگیری میکنیم . هنگامی که از کرم بکارگیری می‌کنیم می‌توانیم در شروع به میزان معلومی کرم روی دستمان بریزیم و آنگاه آنرا روی پوست استفاده کنیم . ولی درباره اسپری این مبحث رخ نمیدهد .

البته فرق کرم ضد آفتاب‌ و اسپری ضدآفتاب متناهی به این موردها نمی‌گردد ، اسپری ضدآفتاب برای پوست سر خیلی مطلوب تر می باشد . نباید از خاطر ببریم که پوست سر هم در معرض اشعه های مضر فرابفنش خورشید است و بیشتر به دلیل چرب‌ نشدن ، اسپری مورد خوب تری است .

به طور کلی اینکه ، روی پوستمان از کرم ضد آفتاب‌ یا اسپری استفاده گردد ، به نوعی اولویت فردی است ، ولی بکارگیری صحیح از آن خیلی با اهمیت است.

تفاوت کرم ضد آفتاب‌ با اسپری

تفاوت کرم ضد آفتاب‌ با اسپری

 

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *