چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟
چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟ | هفت رژ چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

زمان مطالعه این مطلب: 7 دقیقه

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟ زمانیکه برای خرید رژ لب اقدام می کنید حتما رنگ پوست خود را در نظر بگیرید؛ برخی از رنگ ها منجر به گرفتگی صورت شما خواهند شد و بر عکس با چند رنگ رژ لب دیگر می توان صورتی بسیار شاداب و زیباتر داشت.با هفت رژ همراه باشید.

قبل از هر چیزی باید تناژ رنگی پوست خود را شناسایی کنید، ببینید پوست شما دارای چه ته رنگی است؟

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

اگر ته رنگ پوست شما متمایل به رنگ های سرد است باید رژلب هایی انتخاب کنید که به سردی می روند و اگر تناژ پوستی شما گرم است رنگ هایی با تناژ گرم می توانند زیبایی زیادی برای شما ایجاد کنند. برای کسانیکه رنگ پوست آنها خنثی است نیز هر رنگی مناسب خواهد بود.

-رژ لب برای تن پوست سفید و روشن

-رنگ های که برای پوست های روشن و سفید مناسب هستند رنگ های صورتی روشن، هلویی، مرجانی، خنثی و قرمز هستند.

-رژ لب برای تن پوست متوسط (سبزه روشن)

-رزی، آلبالویی و بنفش رنگ های مناسبی برای پوست های متوسط هستند.

-رژ لب برای تن پوست برنز

 

کسانی که پوست برنز دارند می توانند از رنگ های صورتی پر رنگ، نارنجی، قرمز و بیشتر رنگ ها به جز قهوه ای و بنفش استفاده کنند.

رژ لب برای تن پوست تیره

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

رنگ هایی که مناسب پوست های تیره هستند طیف های قهوه ای و بنفش مثل آلویی، کاراملی، شرابی و قرمز است.

رژ لب برای تن پوست خیلی تیره

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

پوست های خیلی تیره در مقابل آفتاب به هیچ وجه نمی سوزند. اگر شما هم تن پوستی خیلی تیره دارید به دنبال رژ لب هایی با تونالیته قهوه ای و بنفش باشید. کاراملی، گردویی و جیگری از جمله رنگ هایی است که به پوست صورت شما می آید. رژ لب هایی که باید از زدن آنها اجتناب کنید، رژ لب های بی رنگ است. بنابراین به دنبال رنگ های گرم تر باشید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سبک های آرایش زیبا

مدل رژ لب دخترانه برای انواع پوست

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

ما برای استفاده از رژ لب، اصولی اولیه مانند اینکه قرار است کجا برویم را در نظر می‌گیریم. اما با تنوع رژ لبهای موجود، پیدا کردن یک رژ لب مناسب می‌تواند کار کاملا دلهره آوری باشد. فرقی نمی‌کند که اهل ماجراجویی باشید یا اینکه بخواهید محتاطانه رفتار کنید، ما به شما فرمول‌های کلی که قطعاً یکی از آن‌ها مناسب شماست را معرفی می‌کنیم. و چه کسی می داند، شاید به زودی هر سه را امتحان کنید!

رژ لب مات

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

رژ لب مات، جلوه‌ای جدی و سنگین، رنگدانه‌های بیشتر، و ماندگاری طولانی تری دارد؛ و اغلب اوقات تأثیر گذارتر از رژ لب‌های درخشان است. بهترین راه برای اینکه جسور و با شهامت بنظر برسید، استفاده از رنگ‌های پر رنگ و خیره کننده است. اما نقطه‌ی ضعفش هم این است که رژ لب‌های مات نسبت به رژ لبهای اطلسی، تمایل بیشتری به خشک شدن دارند، بنابراین برای افراد زود رنج و حساس، مناسب نیستند. استفاده از رژهای مات، مستلزم تعهد و ترمیم کردن آنهاست.

قطعا برای دختری که می خواهد رژ لبش را بدون آینه بزند و سریعا بیرون برود، مناسب نیست. باید از اینگونه رژ لبها با احتیاط و مثلا به کمک یک برس لب، استفاده کرد.

نکات مهم در آرايش لب ها

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با سبک های آرایش زیبا

رژ لب اطلسی

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

برای جاهایی که کمی دوستانه‌تر است، رژ لب‌های اطلسی بهترین انتخاب هستند و مجبور نیستید که هر ۵ دقیقه یکبار آنها را در آینه چک کنید. رژ لب‌های اطلسی، دارای درخشش کم و طبیعی‌تری بوده و زیادی براق و زیادی هم ساده نیستند.

در هنگام استفاده، روان‌تر و نرم‌ترند، اما با وجود نرمی و صافی، حس سُری و لیز خوردگی به فرد نمی‌دهد. رژ لبهای اطلسی در مقایسه با مات، قدرت مرطوب کنندگی بیشتری دارند. آنها دارای رنگهای باشکوه و زیبایی هستند و استفاده از آنها آسان است.

رژ لب براق

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

اگر بدنبال راهی ساده و بی زحمت برای استفاده از رژ لب می‌گردید، رژهای درخشان و حریری مناسب شما هستند. رژهای براق، نور را منعکس می‌کنند. بنابراین عیب و نقص‌ها کمتر نمایان می‌شوند.

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

چگونه رژ لب بزنیم:

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

-ابتدا حاشیه دور لب‌ها ‌‌‌‌‌‌را به کمک مداد لب مشخص کنید. رنگ مداد را یا مطابق با رنگ رژتان انتخاب کنید یا چند درجه تیره‌‌‌تر از آن. از گوشه‌‌‌‌‌‌‌های لب غافل نشوید چون در غیر اینصورت نتیجه مطلوبی عایدتان نخواهد شد.

-هنگام مالیدن رژ، برای اینکه لب‌ها ‌‌‌‌‌‌باریک نشوند، همیشه از گوشه لب‌ها ‌‌‌‌‌‌شروع کنید و به سمت مرکز بیایید.

-در مالیدن رژلب افراط نکنید و ترجیحاً آن را به کمک یک قلم مو روی لب‌ها ‌‌‌‌‌‌بمالید چون هم به صرفه‌‌‌تر است و هم جلوه بهتری دارد.

-اگر از رژ‌‌‌‌‌های مایع استفاده‌‌ می‌کنید و نگران جاری شدن آن‌ها ‌‌‌‌‌‌هستید، قبل از مصرف اندکی پودر به لب‌ها ‌‌‌‌‌‌بزنید.

-اگر‌‌ می‌خواهید‌‌‌‌‌ رژلب کاملاً در بافت لب‌ها ‌‌‌‌‌‌محو شود،‌‌ می‌توانید‌‌ بجای رژ از مداد لب استفاده کنید. با این کار رنگ رژ روی لب‌ها ‌‌‌‌‌‌ثابت‌‌‌تر می‌شود و جلوه بهتری دارد. دقت داشته باشید به مرور زمان که سن بالا‌‌ می‌رود، رنگ لب‌ها ‌‌‌‌‌‌نیز کم رنگ‌‌‌تر می‌شود، بنابراین این شیوه‌‌ می‌تواند راهکار مناسبی در این برهه زمانی باشد.

-اضافی‌‌‌‌‌ رژلب را به کمک دستمال کاغذی بگیرید. برای این منظور دستمال را لای لب‌ها ‌‌‌‌‌‌قراردهید و آنرا چند بار به آرامی با لب‌هایتان فشار دهید و بعد با انگشت لایه نازکی برق لب بمالید تا لبخندی جذاب و دلفریب داشته باشید!‌‌

بیشتر بخوانید: آشنایی با سبک های آرایش زیبا

برق لب

برق لبتان را روی رژ لب یا به تتهایی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برق لب باعث برجستگی و پر جلوه کردن لبانتان میشود. اگر لبان پر و برجسته ای دارید از برق لب کمتر استفاده کنید.

چگونه خط لب بزنیم

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

برای خوش فرم کردن لبها قبل و بعد از زدن رژ خط لب بزنید. همیشه قبل از استفاده از خط لب نوک مدادتان را تیز کنید و سپس با نوک انگشت آرام روی آن بزنید تا نرم و گرم شود. هرگز از رژ و خط لب با رنگهای متضاد استفاده نکنید. هنگام زدن رژ، ابتدا لبانتان را با خط لب رنگ کنید و به این ترتیب لایه دوم رژی که میزنید دوام بیشتری خواهد داشت.

 

برای بزرگتر نشان دادن دهان :

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

خط لبتان را در حاشیه خارجی فرم لبتان بکشید و بعد رژ بزنید. برای کوچکتر نشان دادن دهان: ابتدا حاشیه لبانتان را کرم پودر بزنید و سپس با خط لب در حاشیه داخلی فرم لبتان خط لبتان را بکشید و سپس رژ بزنید.

ارایش لب های بزرگ

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

سعی کنید از رنگ های طبیعی و ملایم استفاده کنید که درخشندگی کمی دارند.رژ لب هایی که درخشش زیادی دارند هم لب ها را بزرگ تر نشان می دهند . هنگامی که در حال استفاده از کرم پودر هستید ، می توانید با کمک کرم پودر ،قسمتی از لب های خود را پوشش دهید .بعد از زدن کرم پودر، هرگز به آن قسمت لب(که توسط کرم پودر پنهان کرده اید ) رژ لب نزنید.این کار نیز به کوچک تر شدن لب هایتان کمک می کند. مداد لبی که استفاده می کنید باید مانند رژ لبتان ،رنگی سبک و ملایم داشته باشد .مداد لب نیز می تواند به کوچک جلوه دادن لب ها کمک زیادی بکند.سعی کنید از مداد هایی با رنگ های صورتی کم رنگ ، قهوه ای روشن و یا مداد لب هلویی رنگ استفاده کنید ، اگر لب هایی بزرگ دارید باید از مدادهایی که رنگ های تیره مانند قهوه ای پر رنگ ،قرمز و با صورتی پر رنگ و بنفش دارند،دوری کنید. اگر لب هایتان بزرگ است و مجبورید از رژ لب های کمرنگ و ملایم استفاده کنید ،سعی کنید برای آرایش بقیه اجزای صورتتان نیز از رنگ های بسیار ملایم و کمرنگ استفاده نکنید زیرا ممکن است چهره تان بسیار کسل کننده به نظر بیاید .

آیا رژ لب سرب دارد ؟

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

اولین و بزرگترین سوالی که همیشه در ذهن خانم ها در مورد رژلب وجود دارد این است که آیا رژ لب سرب دارد و آیا رژ لب سرطان زاست ؟ اصلا چرا رژلب سرب دارد ؟ قطعا در برخی از مواد آرایشی و خصوصا رژلب ها به دلیل افزایش ماندگاری از مقداری عنصر سرب استفاده خواهد شد، حال این میزان از سرب در برخی از مواد آرایشی کم و در برخی بیشتر است؛ اما چیزی که توسط سازمان بهداشت و غذای آمریکا‌ FDA اعلام شده است این مقدار از سرب آنقدری ناچیزاست است که عملا ایجاد هیچ خطری برای انسان نخواهد کرد.

بنابراین سرطان زا بودن رژلب ها عملا رد خواهد شد. بهتراست برای جلوگیری از خطرات احتمالی و حساسیت به رژ لب از مارک های معروفی استفاده کنید و اسیر تبلیغات و قیمت ارزان مارک های متفرقه نشوید. فراموش نکنید هرچه ماندگاری رژلب شما بیشتر باشد نشان از آن دارد که مقدار سرب بیشتری در آنها وجود خواهد داشت.

نکاتی درباره رژ لب

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی مناسب است؟

۱ – رژ لب و عطرهایتان را در یخچال نگهدارید تا دوام بیشتری داشته باشند.

۲ – هرگز تستر را روی لبتان آزمایش نکنید چون غیربهداشتی است.

۳ – رژ لب را روی نوک انگشت تست کنید نه روی پشت دست. چون رنگ و بافت پوست نوک انگشت به پوست لب نزدیکتر است.

۴ – برای پاک کردن لکه رژ لب کمی گلیسیرین روی لکه رژ بزنید و بعد آن را مانند باقی لباسهایتان بشورید.

۵ – اگر از مداد لب استفاده نکنید فرم لبتان زیاد نمایان نمی شود.

اضافه رنگ را به همان ترتیبی که در ابتدا گفتیم از روی لبتان بردارید (با انگشت)

۶ – اگر احساس می کنید که رژ لبتان از آنچه که می خواهید روشنتر به نظر میرسد. قبل از زدن رژ لبانتان را با مداد لبی چند درجه تیره تر رنگ کنید. یا اینکه از برق لب تیره تری بر روی رژتان استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوت

4.5/5 - (4 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *