سایه چشم و انواع مختلف آن

 • توسط آزیتا
 • ۷ ماه پیش
 • ۱
سایه چشم و انواع مختلف آن

سایه چشم و انواع مختلف آن

 

سایه چشم و انواع مختلف آن و نحوه استفاده از آنها ،در آرایش چهره آرایش چشم مهم ترین قسمت آرابش است و استفاده از سایه چشم یکی از اصلی ترین لوازم آرایشی مهم در آرایش چشم است که بهتر است با انواع آن و روش های استفاده از آن آشنا شوید.با  ۷rozh.ir  همراه باشید.
آرایش چشم اصلی ترین قسمت آرایش است که وقت توجه زیادی را به خود اختصاص می دهد و سایه چشم یکی از لوازم آرایشی است که در آرایش چشم به کار گرفته می شود و هدف آن مشخص تر کردن چشم هاست و اگر از ترکیبات رنگی مناسب و تکنیک های آرایشی صحیح استفاده شود، قطعا می تواند موجب زیباتر شدن چشم ها شود. با گشتن در مغازه های لوازم آرایش فروشی می توانید انواع و اقسام سایه های چشم را پیدا کنید که هر کدام کاربردهای خاص را دارند. در این مطلب در مورد انواع و اقسام سایه چشم و نحوه استفاده از آن ها بحث شده است.

سایه چشم و انواع مختلف آن
استفاده از سایه برای چشم بیشتر برای مشخص تر کردن چشم هاست و اگر از ترکیب رنگ و تکنیک صحیح استفاده شود، قطعا موجب زیباتر شدن چشم ها می شود.برای تازه کارها استفاده و کاربرد آنها می تواند تا حدی چالش برانگیز باشد چرا که انواع مختلفی از آنها در بازار موجود است که هر کدام بافت، فرمول و نتیجه متفاوتی دارد.

اگر شما نیز فکر می کنید اطلاعات کافی درمورد انواع مختلف سایه چشم ندارید، این مطلب می تواند برایتان مفید باشد:

۱٫ سایه چشم پودری

سایه چشم و انواع مختلف آن

انواع مختلف سایه چشم

سایه پودری متداولترین نوع سایه چشم است. برای کسانی که آشنایی چندانی با آرایش با سایه چشم ندارند، این نوع سایه بهترین است چراکه به سادگی ترکیب می شود. سایه چشم های پودری نیز انواع مختلفی دارند: سایه چشم های مات برای استفاده روزانه و سایه چشم های اکلیلی و براق برای آرایش های نمایشی تر مانند مهمانی و جشن ها مناسب است و مدل های مخملی نیز برای رسیدن به یک آرایش چشم یک دست خوب است.

نکته مهم در استفاده از آنها این است که هرگز نباید آن را بمالید. در حقیقت نباید هیچ چیزی را روی پوست چشم بمالید چرا که بسیار حساس است. هر چه بیشتر پوست اطراف چشم را لمس کنید، بیشتر موجب ایجاد چین و چروک می شود. بهتر است برای این کار از اپلیکاتورهای آرایشی استفاده کنید ولی تازه کارها می توانند با نوک انگشت نیز آن را به پلک بزنند.

۲٫ سایه چشم کرمی

سایه چشم و انواع مختلف آن

نحوه استفاده از سایه چشم های کرمی

اگر حوصله تان از سایه های پودری سر رفته، پس می توانید مدل های کرمی را امتحان کنید. برخی از خانم ها این مدل سایه ها را به دلیل نتیجه براق و اکلیلی و همچنین فرمولاسیون ماندگارتر آن دوست دارند ولی عده ای دیگر از آنجا که این نوع سایه ها ممکن است موجب جمع شدگی پشت پلک شود ، چندان آن را نمی پسندند.

بهترین بخش سایه چشم های کرمی این است که به سادگی با رنگ های دیگر ترکیب می شود. می توانید آن را با دو یا چند رنگ دیگر ترکیب کنید تا آرایش چشم های جدیدتری خلق کنید. بهتر است از قلموهای آرایشی که سر آن بزرگتر است برای زدن آنها روی پلک استفاده کنید. هنگام زدن سایه به روی پلک نیز قلمو را نکشید، تنها به حالت ضربه های کوتاه، رنگ را روی پلک منتقل کنید.

۳٫ سایه چشم مایع

سایه چشم و انواع مختلف آن

چطور از سایه چشم مایع استفاده کنیم

پکیج های سایه چشم مایع بیشتر شبیه به برق لب است: در یک تویوپ به همراه اپلیکاتور نرم. این نوع سایه ها نیز مانند سایه های پودری ، شروع خوبی برای تازه کارها محسوب می شود.

از آنجا که سایه های مایع نیز مانند مدل مشابه آن یعنی سایه های کرمی تمایل به جمع شدن پشت پلک دارند، بنابراین برای کسانی که پلک های چربی دارند، گزینه خوبی محسوب نمی شود.

۴٫ سایه چشم پودر شل/ با رنگدانه های قوی

سایه چشم و انواع مختلف آن

کاربرد انواع سایه برای خانم های مبتدی و ماهر

بیشتر آرایشگران و خانم هایی که در آرایش مهارت دارند، از این نوع سایه استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که اگر پوست خشکی دارید، بهتر است هنگام استفاده از آنها مراقب باشید، چراکه می تواند خشکی پوست را افزایش داده و چین و چروک ایجاد کند. سایه چشم های اکلیلی و متالیک نیز در این دسته از سایه چشم ها قرار دارد. معمولا برای آرایش چشم های چشمگیرتر مانند آرایش چشم دودی و یا اکلیلی از آنها استفاده می شود.

برای استفاده از سایه چشم پودر شل ، باید یک لایه نازک پرایمر سایه روی پلک زده و سپس سایه بزنید. همچنین اگر می خواهید رنگ های آن بیش از پیش خود را نشان دهند، می توانید قلموی خود را هنگام استفاده کمی مرطوب کنید تا سایه بهتر روی پوست بچسبد.

۵٫ سایه چشم های مدادی یا مدل مداد شمعی

سایه چشم و انواع مختلف آن

سایه چشمهای موجود در بازار

کسانی که علاقه ای به آرایش چشم های پیچیده ندارند، این نوع سایه چشم مناسب آنهاست. استفاده از سایه چشم های مدادی ساده بوده و باید تنها آن را روی پلک بکشید و سپس در صورت تمایل آن را ترکیب کنید.

یکی از نکات قابل توجه سایه چشم های مدادی و یا مدادشمعی، فرمولاسیون ماندگار آن است. این نوع سایه می تواند بیشتر از ۲۴ ساعت ماندگاری داشته باشد! همچنین برای سایه زدن زیر خط مژه پلک پایین نیز آسان تر هستند.

۶٫ سایه چشم پخته شده

سایه چشم و انواع مختلف آن

سایه چشم ها محبوب بین خانم ها

در طی دو سال گذشته این نوع سایه چشم در بین خانم ها طرفدار پیدا کرده است. این نوع سایه، فشرده شده نیست ، بلکه پخته شده است. یکی از ویژگی های موفق آن فرمولاسیون بسیار یک دست و قابل ترکیب آن است. هنگام استفاده از آنها می توانید از قلموی مرطوب برای شدت رنگ بالاتر و قلموی خشک برای شدت رنگ کمتر استفاده کنید.

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

1 نظر در حال حاضر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *